Що буде біля метро «Осокорки»: сквер чи ТРЦ?       Мешкані Дарницького району стурбовані будівництвом, яке нині триває поруч з метро «Осокорки», на перетині Дніпровської набережної та проспекту Миколи Бажана. Вони неодноразово зверталися до районної влади з питанням: що планується спорудити на цьому місці. Такі ж запити надсилали й депутати Київради, зокрема В.Яцик. У свою чергу голова Дарницької РДА Ярослав Лагута надавав стандартні відповіді: «На перетині Дніпровської набережної та проспекту Миколи Бажана ПАТ «Київметробуд» розпочато підготовчі роботи з реконструкції шляхом перекладання тепломережі».
Дарничани також звернулися за роз’ясненнями до депутата Київради Володимира Гончарова, який також посилався на інформацію Дарницької РДА щодо перекладання мереж. Втім пообіцяв надіслати запит до районної поліції щодо з’ясування обставин незаконного будівництва і в подальшому поінформувати своїх виборців.

       Однак громада стурбована масовим будівництвом численних торгово-розважальних центрів у районі, люди впевнені, що на Осокорках теж відбувається спорудження чергового ТРЦ, причому в незаконний спосіб. Об’єкт планують звести на кільці, але тут ще до початку будівництва виникають труднощі для пішоходів. Річ у тім, що в цьому районі досить насичений рух авто і біля пішохідного переходу збирається натовп людей як в напрямку метрополітену, так і в зворотньому. Але суцільне огородження, встановлене будівельниками перекрило єдиний короткий і безпечний шлях підземним переходом до метро та зупинок громадському транспорту, заважає безперешкодному руху людей. Через це в цьому місці часто виникають ДТП за участі пішоходів. А що ж буде коли тут почнуть масштабне будівництво, і згодом, коли з’явиться об’єкт?

       Свого часу неподалік вже планували побудувати ТРЦ в напрямку магазину «Сільпо», але мешканці виступили проти цього. «Тепер, схоже, вирішили перенести це будівництво вже в іншому напрямку, до метро Осокорки? – висловлює свою думку Ярослав Корнашевський.
«Як можна перекладати мережі, коли на майданчику насправді забивають палі для будівництва споруди?», - запитують мешканці навколишніх будинків, які спостерігають за роботами зі своїх осель.

       Щоб вирішити це проблемне питання дарничанин Олександр Касянюк на сторінці ФБ депутата Київради Володимира Гончарова пропонує в першу чергу зібрати спільну комісію в Київраді, до якої долучити депутатів з профільних комісій, представників департаментів, державної будівельної інспекції, метрополітену, експерта проектування метрополітену. «Далі піднімати і вивчати документацію, починаючи з передачі цієї ділянки (посеред розв'язки) і подібних в приватну власність. Різнобічний погляд спеціалістів дасть результат. А щодо Дарницької поліції, то вона, на жаль, практично не виконує свої обов'язки. На цій же розв'язці процвітає стихійна торгівля, те саме по всьому району, навіть біля вашої приймальні стоять торгаші на перехресті», - зазначає пан Олександр.

      Тож місцеві мешканці не збираються сидіти склавши руки. Вони пропонують облаштувати сквер замість торговельного центра, яких в цьому районі і так вистачає. У зв’язку з цим створено петицію. Автор петиції Володимир Коломієць переконаний, що вона набере потрібну кількість голосів, адже йдеться про безпеку мешканців, зменшення кількості заторів, збільшення кількості зелених насаджень. «У зв’язку з цим, вимагаємо відкрити для людей безпечний шлях до метро та громадського транспорту шляхом демонтажу зазначеного паркану та облаштувати на цьому місці зелену зону із пішохідними доріжками. Це дозволить убезпечити десятки тисяч пішоходів, розвантажити рух транспортною розв’язкою на перетині проспекту Миколи Бажана та Дніпровської набережної», - йдеться в петиції.

      Ми будемо й наділі відслідковувати перебіг подій навколо незаконного будівництва на перетині Дніпровської набережної та проспекту Миколи Бажана та інформувати про це мешканців Дарницького району.
Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар