Дві версії трагедії в Дарницькому районі: вибух газу та вибуховий пристрій     Міністерство внутрішніх справ повідомило, що поліція розглядає дві версії надзвичайної ситуації, що сталася в неділю о 10 ранку в Дарницькому районі по вул. Соломії Крушельницької: газоповітряна суміш та вибуховий пристрій.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який побував на місце надзвичайної події. «Одна версія – вибух газу, інша – вибуховий пристрій», – цитує Арсена Авакова сайт МВС.

«Після того як люди зможуть забрати найнеобхідніші речі, зробимо опечатку квартир і встановимо цілодобове оточення поліцейських та гвардійців. Наразі встановлено намети для постраждалих та організовано харчування», – сказав очільник МВС.

Існує й така версія, нібито напередодні трагедії працівники «Київгазу» зняли лічильники блакитного палива, а замість них встановили тимчасові гумові трубки. Вони деформувалися, що й стало причиною вибуху.
Відразу після вибуху мешканці київської багатоповерхівки, де стався вибух, написали в facebook, що напередодні в будинку проводили заміну лічильників, після чого жителі поскаржилися в «Київгаз» на запах газу. У компанії, за словами жителів, відповіли, що це не є проблемою.

Щоправда, в компанії підтвердили, що напередодні вибуху в багатоповерхівці на Позняках, проводили перевірку лічильників. Стан газових мереж в будинку був задовільним.
«Не тільки в цьому будинку, але і по всьому місту щодня ми проводимо не заміну, а повірку лічильників. Знімали не тільки минулого тижня, а й протягом місяця. Це обов'язкова щоденна робота «Київгазу». У нас є графіки, ми повідомляємо на сайті, це не якась унікальна процедура, яка була тільки в цьому будинку», - розповіла УНІАН представник компанії Олена  Мічуріна.

За її словами, перевірка проводиться раз на вісім років: лічильники знімаються для того, щоб перевірити наскільки вони справні, на місце лічильника ставиться заглушка, далі йде перевірка на витік газу.

На момент перебування працівників компанії в будинку запаху газу не було, підкреслила представниця «Київгазу».

На питання, чи скаржилися мешканці будинку на запах газу після повірки лічильників, вона відповіла, що такі дані будуть уточнені пізніше.

Компанія «Київгаз» заявила, що причини аварії встановить спеціальна комісія.
Пізніше правоохоронці офіційно повідомили, що поліція проводить обшуки в газорозподільній компанії, яка обслуговувала будинок.

Прокуратура порушила справу за ч. 2 ст. 270 (порушення правил безпеки під час поводження з газом, що призвело до тяжких наслідків, загибелі та травмування людей) Кримінального кодексу України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов повідомив, що буде проведено всебічне розслідування причин вибуху в неділю в київській житловій багатоповерхівці в Дарницькому районі, повідомила прес-служба РНБО.

                                                            

Darnytskyi.com.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар