Реконструкція Борницької станції аерації вирішить проблему розповсюдження неприємного запаху в Дарницькому районі

                                                    

    

          У столиці триває підготовка до реконструкції Бортницької станції аерації. У рамках тендерної процедури закупівлі робіт (а саме обрання генерального підрядника, який виконуватиме ремонтні роботи) відбулась передтендерна зустріч. Її учасникам презентували проєкт реконструкції станції, роз’яснили основні вимоги тендерної документації і процедурні моменти. Про це повідомили у ПрАТ «АК «Київводоканал».

«Реконструкція Бортницької станції аерації – наймасштабніший інфраструктурний проєкт  ЖКГ Києва та й України в цілому. Це один з найголовніших пріоритетів нашої компанії, – заявив голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький. – У результаті комплексної реконструкції якість очищення стічних вод відповідатиме вимогам директив Євросоюзу, а також буде вирішено проблему розповсюдження неприємного запаху в Дарницькому районі».

Участь у передтендерній зустрічі взяли учасники конкурсу (представники японських компаній), японський консультант, представники Міністерства фінансів України, «Укрексімбанку», посольства України в Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Враховуючи обставини, що склалися через карантин, більшість учасників не змогли відвідати зустріч особисто, тож спілкування відбувалось у форматі телеконференції на платформі Zoom.

 «На підготовку тендерної пропозиції виділено 4 місяці. Відповідно до графіку, 6-го листопада цього року буде останній термін для подання тендерних пропозицій. Потім ми матимемо півтора місяці для оцінки технічних  пропозицій. Після цього,  на другій стадії відбору, оцінюватиметься фінансова складова пропозицій», – розповів  директор дирекції з реконструкції БСА Олег Лисюк.

Нагадаємо, що вперше процедуру відкритих торгів на закупівлю робіт з цього проєкту за правилами Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) було розпочато в березні 2019 року.  Але за результатами технічної оцінки наданої пропозиції, претендент був визнаний таким, що не відповідає критеріям.

«Ми сподіваємося, що цього разу учасники підготують документацію більш якісно, адже ми надали вичерпні роз’яснення щодо вимог до формування тендерної пропозиції та акцентували увагу на помилках, допущених в рамках попередньої процедури закупівлі», – додав Олег Лисюк.

Відомо, що споруди та обладнання станції уже відпрацювали понад 30-50 років. Останні роки через значні зміни у складі стічних вод, що надходять на очищення до споруд БСА, та через зміни якості осадів технологічні схеми очистки потребують термінового оновлення.

«Обладнання, яке буде встановлено під час реалізації проєкту, підвищить ефективність роботи станції, зменшить використання електроенергії, мінімізує негативний вплив на навколишнє природне середовище. Важливо, що після реконструкції ми припинимо використовувати мулові поля, бо кінцевим продуктом утилізації осаду стічних вод буде зола, яку можна використовувати потім у промисловості», – наголосив голова правління-генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

 


Darnytskyi.com.ua

 


Поділитись на Google Plus

Автор головний редактор

0 коментарі:

Дописати коментар