Дарницький районний суд продовжив розгляд позову Віктора Медведчука щодо книги «Справа Василя Стуса»

     Сьогодні Дарницький районний суд міста Києва продовжив розгляд позову Віктора Медведчука щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Медведчук позивається до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва і типографії та вимагає заборонити розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» у будь-який спосіб на будь-якій території. Про це повідомляє Громадське радіо.

 Перед будівлею суду зібрався мітинг представників «Руху опору капітуляції», ВО «Свобода», «Національного корпусу». На акцію прийшли також прихильники творчості Кіпіані, заголом близько 100 людей. Учасники скандують «Медведчук — під арешт!» та «Реванш не пройде».

 До суду приїхав і автор книги Вахтанг Кіпіані. Він сказав, що незрозуміло, як можна заборонити поширення книги «на будь-якій території».

 «Зараз заплановано презентацію у Північній Америці. Це «будь-яка територія», чи ні?» — сказав Кіпіані у коментарі журналістам.

 Нагадаємо, книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя  Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента.

 Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

 У вересні 2019-го Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова. У жовтні торік суд провів підготовче засідання у справі.

 

Фото Громадського радіо

 

Darnytskyi.com.ua 


Поділитись на Google Plus

Автор головний редактор

0 коментарі:

Дописати коментар