Водойма Дарницької ТЕЦ - озеро «Гарячка» є небезпечним для мешканців. Сайт Дарницького району

 

     Державна екологічна інспекція заявляє, що озеро «Гарячка», яке є золовідвалом Дарницької ТЕЦ у Києві, несе небезпеку для місцевих жителів.

Учора голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований розказав представникам ЗМІ про екологічну небезпеку, яку несе озеро «Гарячка», що є технічною водоймою Дарницької ТЕЦ.

Під час заходу журналісти мали можливість на власні очі побачити технічну водойму під назвою «озеро Гарячка», що є золовідвалом Дарницької ТЕЦ. Екоінспектори здійснять забори проб для подальших лабораторних аналізів, що є складовою комплексної перевірки Дарницької ТЕЦ.

Державна екологічна інспекція України розпочала перевірку Дерницької ТЕЦ 31 липня й вона триватиме до 14 серпня. За результатами перевірки кияни дізнаються реальні дані щодо кількості викидів забруднюючих речовин у довкілля.

Голова Держекоінспеції Андрій Мальованний зауважив, що за результатами перевірки буде вирішена подальша доля Дарницької ТЕЦ. «Якщо при комплексній перевірці будуть знайдені серйозні порушення в роботі Дарницької ТЕЦ, то на підприємство буде накладено штраф, або навіть призупинено його діяльність до виправлення виявлених недоліків», - заявив Мальованний.

Нагадаємо, що Дарницьку ТЕЦ було побудовано 65 років тому, тоді ще не було сучасних уявлень про екологічну безпеку, а навколо була санітарна зона у 1,5 км шириною. Зараз впритул до озера «Гарячка» було зведено  чимало багатоповерхівок і великий торговельний центр. З модернізацією ТЕЦ від використання цієї технічної водойми необхідно відмовитися, а її території рекультивувати.


Сайт Дарницького району

Darnytskyi.com.ua

 

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар