Артінсталяції, казки та ковзанки: програма новорічних свят у столиці

 Цього року киянам та гостям міста запропонують новий формат святкування.Новорічно-різдвяні святкування у столиці триватимуть з 19 грудня по 19 січня. За словами Кирила Вороніна, начальника відділу координації та моніторингу проведення масових заходів у місті Києві та реалізації проектів апарату КМДА, враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусу, було вирішено відмовитися від традиційного святкування з фудкортами, концетами та аніматорами.

«Цього року ми презентуємо новий новорічний маршрут. Він пролягає від Арки дружби народів, через пішохідно-велосипедний міст, парк «Володимирська гірка», Алею художників, Андріївський узвіз до Контрактової площі. Протягом маршруту будуть розміщені світлові артінсталяції, щоб кияни і гості міста могли у такий важкий час  поринути в атмосферу казки і свят. Дорогою можна буде почастувати смаколики, придбати сувеніри, зігрітися кавою або чаєм. Завдяки такому рішенню ми забезпечимо комфортні умови для пересування гостей та киян: не перекриватимемо центральну частину міста, розвантажимо її від припаркованих автівок. Спонукаємо киян не стояти на місці, а рухатися від однієї інсталяції до іншої вздовж усього маршруту, який складає близько 8 км в обидва боки. Місто робить все, щоб святкування Нового року проходило безпечно, з дотриманням карантинних норм».

Крім того, в кожному районі також будуть новорічні ялинки та святкове тематичне оформлення вулиць.

На Контрактовій площі, окрім ялинки, облаштують ковзанку і будиночки з сувенірною продукцією, напоями.

Під Аркою дружби народів, де також обіцяють ковзанку,  вдруге проводитиметься Сніг фест, на якому  змагатимуться сноубордисти і лижники. Ці події транслюватимуться онлайн.

19 грудня о 19:00 відбудеться святкове засвічення ялинки на Софійській площі з міським головою Віталієм Кличком, що транслюватимуть онлайн. Планується, що святкування в столиці мер розпочне з голограмою святого Миколая – разом вони запалять різдвяну зірку, а потім ялинку.  Цього ж вечора засвітяться всі новорічні ялинки Києва.

Ігор Добруцький, засновник проєкту Folk Ukraine, організатор новорічно-різдвяних святкувань на Софійській та Контрактовій площах розповів про тематику трьох головних ялинок.

На Софійській площі встановлюють 31-метрову ялинку з тематикою “Чарівний ліс”. Під Аркою дружби народів буде 20-метрова ялинка, оздоблена в холодних кольорах, у стилі “Кришталевий палац”.  На Контрактовій площі 18-метрову ялинку в традиційному стилі прикрасять тарілками з петриківським розписом,  який робили майстри з Дніпра, а також яблуками та горіхами.

Планується, що біля головної ялинки на Софійській площі будуть веб-камери. І кожен, хто не зможе прийти, побачить ялинку, а також матиме змогу спроєктувати своє фото на вподобану іграшку та написати послання для близьких, що буде випромінюватися лазером на дзвіницю Софійского собору.

Для дітей на локаціях працюватимуть атракціони і каруселі. До них є кілька важливих вимог: регулярна дезінфекція, соціальна дистанція (черга буде розмічена жовтими рисками) та наявність масок на відвідувачів. За дотриманням цих норм слідкуватиме муніципальна варта, повідомляють «Економічні новини».

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар