Щеплення для всіх: як вакцинуватися від Covid-19, якщо вам менше 60-ти років - сайт Дарницького району

 Тепер вакцина доступна не лише для незахищених категорій громадян.Станом на ранок 6 квітня вакцину від Covid-19 в Україні отримали 291 824 людини. З кінця лютого, коли почалася кампанія по вакцинації, щеплення робили тільки медикам і військовим, а працювали над цим мобільні бригади. З 22 березня відкрилися стаціонарні пункти вакцинації, куди можуть приходити соцпрацівники і люди старше 60 років, пише Liga.net.

Перші в черзі - люди старше 85 років, потім - старше 80, 70, 65. У сімейних лікарів є списки таких пацієнтів, вони обдзвонюють їх і запрошують на вакцинацію. В одній ампулі - десять доз. Якщо лікар вже відкрив флакон, всі дози потрібно використати протягом шести годин.

Кожен день, крім основного списку на вакцинацію, лікарі складають резервний - в нього входять ті, хто хотів би вакцинуватися і готовий приїхати протягом декількох годин після дзвінка лікаря.

Як вакцинуватися від коронавірусу людині будь-якого віку:

Укладіть декларацію з сімейним лікарем (обов’язково державним, не приватним). Це можна зробити в будь-якому медзакладі міста, в якому ви живете, - не обов'язково за пропискою.

Повідомте вашому сімейному лікарю про те, що ви хочете вакцинуватися. Це можна зробити навіть якщо вам менше 60-ти років. У цьому випадку вас поставлять в чергу на залишки вакцини.

Також можна зателефонувати за номером Національного контакт-центру МОЗ з питань COVID-19: 0800 60 20 19.

Чекайте дзвінка від лікаря з подальшими інструкціями.

Після щеплення пацієнтів відправляють посидіти півгодини в великому кабінеті. Це потрібно, щоб зрозуміти, чи не буде відразу побічних ефектів. З поширених - припухлість і біль в місці ін'єкції, підвищена температура, ломота в м'язах і суглобах. Такий стан може тривати до трьох діб. Пацієнт, який зіткнувся з побічними ефектами, може зателефонувати сімейного лікаря і проконсультуватися з ним.

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар